RUS UKR
Показано з 1 по 1 з 1 (всього 1 сторінок)

Вуличне освітлення - це важливий і необхідний елемент для будь-якого сучасного міста та селища. Вуличне освітлення гарантує спокійний транспортний рух у темний час доби. Цьому сприяють лампи, світлодіодні прожектори і накладні світлодіодні світильники. Обладнання закріплюється на стовпах, високомачтових підпорах, стінах будівель. Широке різноманіття моделей дає можливість підібрати унікальне дизайнерське рішення для кожної окремої вуличної обстановки. Незалежно від дизайну моделей, всі вони повинні виконувати своє головне завдання - дозволяти пішоходам і автомобілям безпечно пересуватися і не створювати небезпечні ситуації ввечері та вночі.

Не секрет, що більшість дорожньо-транспортних пригод трапляється в сутінках, коли освітленість знижується з кожною годиною, але ніч ще не настала. У деяких автомобілів уже ввімкнені фари, а деякі водії вважають, що на вулиці ще досить світло. Вуличні світильники ще не ввімкнені, тому після того, як вони починають працювати, істотно покращується видимість автомобіля, кількість аварій помітно зменшується.

Вуличне освітлення повинно мати розсіяне світло. При оптимальному розподілі світлового потоку вже не настільки критична його яскравість і інтенсивність. Ви зможете легко бачити великі предмети і невеликі перешкоди на шляху. У сутінках не так важливі деталі, як сам факт, що ви помітили проблему чи небезпеку попереду, на шляху прямування. Крім цього, вуличні ліхтарі та світильники не засліплюють пішоходів, а розсіюють світло.

Безпечне освітлення вулиць і магістралей розвинених міст пов'язано з застосуванням світлодіодного обладнання, в яких лампи мають великий діапазон яскравості. Для цього раніше використовувалися рефлекторні лампи. Рефлектори збирають і фокусують світло тільки на невелику ділянку дороги, або в те місце, яке згідно з планом необхідно освітити. При цьому використовуються потужні лампи - до 400 Ватт. Для створення великого і потужного світлового потоку ліхтарі піднімають на спеціальні високі підпори. Це стосується магістралей. Дороги допоміжного значення обладнуються лампами меншої потужності, в діапазоні 150- 200 Ватт, висота підпори - від 8 до 10 метрів. На другорядних дорогах застосовується як рефлекторне, так і розсіяне світло.

В чому відмінність світлодіодних прожекторів? Вони характеризуються набагато меншим енергоспоживанням, що ніяк не впливає на їх яскравість, і зберігають всі можливості попередніх поколінь ламп.

Тротуари, парки, двори і сквери сьогодні в містах освітлюються розсіяним світлом вуличних ліхтарів потужністю до 150 Ватт. Для чого це робиться? Для комфорту проживаючих людей та підвищення безпеки пересування в темний час доби. Чим краще освітлення, тим менше правопорушень, адже чим краще ви бачите небезпеку, тим більше ви до неї готові, а головне – попереджені. Це одна сторона вечірнього освітлення.

З іншого боку, освітлення необхідно, щоб підкреслити красу міських споруд і прищеплювати молодому поколінню городян естетичне почуття до красивої архітектури. Міський затишок має свої власні фарби і кольори, які не властиві передмістям. Паркові алеї, довгі доглянуті вулиці і сади - це предмети гордості і об'єкти турботи всіх городян, які проживають у своєму місті. Щоб потурбуватися про збереження і чистоту вулиць та парків, для важливих об'єктів встановлюється нічне освітлення. Крім цього, нічне підсвічування малих архітектурних форм, будівель і фонтанів надає місту свого особистого шарму і яскраві нічні кольори. Для створення неповторних дизайнерських штрихів використовується світлодіодне обладнання, яке може з дивовижною яскравістю відтворювати понад 30, 000,000 кольорів.

Вуличне освітлення, без сумніву, споживає електроенергію. Старі лампи і стара система ліхтарів забирають з міської скарбниці чималі кошти. Це призводить до небажання освітлювати додаткові вулиці та нові споруди. У деяких містах України влада може відключати нічне освітлення на всіх другорядних вулицях, як результат - там стає дійсно небезпечно, як для жителів, так і для водіїв. По правді кажучи, економія від таких заходів настільки мала, що не варто на ній навіть акцентуватися. Скажемо тільки, що витрати на вуличне освітлення у міському бюджеті рідко перевищують 5% від усього енергоспоживання міста. Зате ці неефективні заходи відразу помітні городянам, і створюється враження активної роботи. І це ми говоримо про країни, які розвиваються. У державах, які модернізували свою систему вуличного освітлення багато років тому, як наприклад, Німеччина, витрати на світло складають всього частину відсотка. Саме тому перехід на економне світлотехнічне обладнання, створене на основі світлодіодів, дозволить завершити комплексну модернізацію міської вуличної системи освітлення.

Що входить в поняття «обладнання на основі світлодіодів»? Це система з елементів, які пропускають та відображають світло, плюс автоматичні або напівавтоматичні датчики включення/виключення. Дані системи називаються «розумним освітленням», тому що вони самостійно визначають момент, коли потрібно вмикатися, а коли - вимикатися, з якою інтенсивністю або яскравістю світити тощо. На сьогодні такі датчики активно впроваджуються в розвинених містах світу . Вони працюють набагато ефективніше, ніж оператор міської електромережі.

Точкове світлодіодне освітлення вже використовується в європейських розвинених містах для дорожньої навігації. Пішохідні переходи, номери будинків, інформаційні та рекламні панелі, щити… Для освітлення та підсвічування всіх цих об’єктів та елементів використовується технологія світлодіодів, яка виконує функцію не лише підсвічування, але і інформування та попередження.

Питання екології та енергозбереження – дуже важливі на сьогоднішній день. Вони все частіше з’являються і будуть з’являтися у зв’язку з переходом від старих та неефективних систем освітлення на нове покоління освітлювальних систем – світлодіодне. І все європейське обладнання, яке списується, що складається з ртутних і натрієвих ламп, потраплятиме на ринок країн СНД. Адже на сьогодні люмінесцентні лампи складають до 80% всього вуличного європейського освітлення. І замінюватися вони будуть якраз світлодіодними пристроями. У нас є унікальний шанс відразу переступити через ціле покоління технологій і оснастити наші міста вже новим поколінням світлових приладів. Серед головних переваг, окрім істотної економії коштів, будуть:

  •  Надійність світлового обладнання;
  •  Унікальний робочий ресурс. До 10 років без ремонтів;  
  •  Неможливість виникнення пожежі;  
  •  Простота і гнучкість управління всією підключеною системою освітлення.

Єдиним стримуючим фактором, який поки не дозволяє провести повномасштабну заміну вуличних світильників, є їх сьогоднішня ціна. Але якщо проаналізувати ціновий тренд на світлодіодне обладнання, то стане зрозумілим, що з моменту їх появи ціна на них впала вже на 30%. Ми прогнозуємо, що через 3 роки ціна знизиться до 50%, а масове встановлення і впровадження підштовхне до масштабного переходу всього міського освітлення на економні і яскраві світлодіодні моделі. Їх частка буде зростати з кожним роком і складе 60-70% всього вуличного освітлення (світлодіодні прожектори) міст.